Eski Plak'larınızı Yerinde ve Değerinde Nakit Alıyoruz

istanbul'un her yerinden komple eski eşyalarınız değerinde alınır
eski kitap, plak, obje, gümüş ve saat'leriniz alınır

Eski Plak Alan Yer

Olarak her türlü Eski Plak'larınızı adresinizden değerinde ve nakit olarak alıyoruz.

Satmayı düşündüğünüz Eski Plak'larınızın whats App yoluyla bize resimlerini yollayarak ücretsiz olarak fiyatını öğrenebilirsiniz

Antika Eşya Alan Yer size Antika sektöründeki uzun tecrübesi ile gerçek fiyat garantisini veriyor.

Sitemiz üzerinden bizi takip ederek bilgi alabilirsiniz Antika Eşya Alan Yer olarak gerçek fiyat garantisi vermekteyiz.

33'lük Plak Alan Yerler

33'lük Plaklar

33'lük plak'lar yada diğer ismi ile 33 devirlik plakların genellikle iki yüzünde toplam 8 ile 10 parça şarkı bulunmaktadır. Bu yüzden uzun çalar (long play) adı verilmiştir. Boyutları genelde 12 ile 30 cm arasında olmaktadır. Ancak 7 cm ile 18 cm arasında üretilenler'de vardır. Elinizde değerlendirmeyi düşündüğünüz 33 devirlik plak'larınızı nakit alıyoruz.

Ana sayfa
45'lik Plak Alan Yerler

45'lik Plaklar

45'lik plak yada 45 devirlik plak'ların genellikle iki yüzünde birer parça olup toplam iki tane şarkı içermektedir. Bu plak türünün genellikle çapı 17,5 cm dir.
Bu plaklara 45'lik adının verilmesinin nedeni pikap üzerindeki tablanın dakikada 45 tur dönmesindendir. Elinizde değerlendirmeyi düşündüğünüz 45 devirlik plak'larınızı yerinizde ve değerinde nakit ödeme yaparak alıyoruz

Ana sayfa
78'lik Plak Alan Yerler

78'lik Plaklar

İki tarafında da ses sinyalleri kaydedilmiş en eski plak türüdür. 1890'larda ortaya çıktı. Aslında 78,26 devir'de okunabilen plak türüdür. Üretimi neredeyse 1940'lı yıllara kadar devam etse de, çok kırılgan olması nedeni ile kullanımı dikkat isteyen bir plak türüdür. Kullanılan ebonit maddesinin yapısından dolayı Türkiye'de bu isimle anılmaktadır

Ana sayfa
Antika Eşyacı

Mobil Gramofonlar

Antika Eşya Alan Yer olarak siz değerli müşterilerimizin adreslerinde gerekli inceleme yapıldıktan sonra değerinde ve nakit olarak plak'larınızı alıyoruz. Satmayı düşündüğünüz plak'larınızın resimlerini whatsApp yolu ile bize göndererek fiyat alabilirsiniz. Eski plak'larınızı değerinde nakit ödeme ile satın alıyoruz. Antika Eşya Alan Yer olarak bizi arayabilirsiniz.

Ana sayfa
Plak Alan

Plakların Tarihçesi

Plak'lar geçmişten yıllardan günümüze gelen müzik severler tarafından keyifle dinlenen bir ses kayıt sistemidir. İlk plak'lar 1880' li yıllarda piyasaya sunulmuş, ancak üretimde kullanılan malzemenin kırılgan ve ağır olması nedeni ile saklanmasında zorluklar yaşanmıştı ancak plastik hammadde kullanımı ile bu sorunun önüne geçilmiştir. O yıllardan sonra ise bir standart haline gelmiş ve çeşitli ölçülerde ve devirlerde plak'lar pisayasa sürülmüştür.

Ana sayfa
Plak Alanlar

Eski Plak Alan Yer

Antika Eşya Alan Yer olarak geçmişten günümüze elinizdeki bütün 33'lük 45'lik ve 78'lik eski yerli veya yabancı müzik olması farkına bakmaksızın plak'larınızı değerinde nakit ödeme yaparak evinizden satın alıyoruz. Piyasada bir çok plak alan yer ve firma bulunmakta ancak bu firmalar plak larınıza gerçek değeri dışında yok denecek tutarlar önermektedirler. Antika Eşya Alan Yer olarak ve piyasada ki uzun antika tecrübemiz ile plak'larınıza gerçek fiyatları önermekteyiz.

Ana sayfa
Plak Alan Yer

Plaklar Nasıl Satılır

Eski plak satmak istiyorum: Satmak istediğiniz plak'larınızın resimlerini whatssapp üzerinden resimlerini atarak bilgi alabilirsiniz. Taş plak satmak istiyorum: 78'lik plak ya da diğer adı ile taş plak'lar en eski plak türüdür ve nadir'liğine olmasına göre fiyatları değişir. Yine bize whatssapp yolu ile ulaşırsanız tarafınıza ücretsiz bilgi verebiliriz. Eski plak'larım ne kadar eder: Plakların ve kapları ve plak üzerindeki hasar, plak cinsine göre değişir.

Ana sayfa
Plak Alan Yerler

Plak çeşitleri

Taş Plak iki tarafına' da ses kaydı yapılmış en eski plak türüdür. İlk üretilen plak türü taş plak'lardır. 33'lük plak'lar: 33'lük plak'lar genel olarak uzun çalar olarak yada long play adı ile bilinirler 2 yüzünde toplam 8-10 adet müzik parçası içerir.
45'lik plak'lar: 45'lik plak'ların her yüzünde birer parça bulunur ve diğer plak türleri'ne göre piyasada en çok bulunan plak çeşitidir.
Eski plaklarınız alınır. Antika Eşya Alan Yer : 0532 426 71 98

Ana sayfa

 

Eski Plak'larınızı satmadan önce bizden fiyat teklifi almayı unutmayın !