Antika Obje'lerinizi Yerinde ve Değerinde Nakit Alıyoruz

istanbul'un her yerinden komple eski eşyalarınız değerinde alınır
eski kitap, plak, obje, gümüş ve saat'leriniz alınır

Antika Obje Alan Yer

Olarak her türlü Antika Obje'lerinizi adresinizden değerinde ve nakit olarak alıyoruz.

Satmayı düşündüğünüz Antika Obje'lerinizi whats App yoluyla bize resimlerini yollayarak ücretsiz olarak fiyatını öğrenebilirsiniz

Antika Eşya Alan Yer size Antika sektöründeki uzun tecrübesi ile gerçek fiyat garantisini veriyor.

Sitemiz üzerinden bizi takip ederek bilgi alabilirsiniz Antika Eşya Alan Yer olarak gerçek fiyat garantisi vermekteyiz.

Antika Ütü Alan Yerler

Antika Nedir

Antika denildiğinde maddi değeri olan eski ve taşınabilir eşya demektir. Bir eşyanın ya da mobilyanın yapıtının antika niteliği kazanabilmesi için eski olmasının yanı sıra nadir özelliği taşıması yani az bulunur olması gerekmektedir.
Antika eşyanın tanınmış bir kişiye ya da tarihin belirli bir dönemine olması değeri açısından önem taşıyacaktır. İyi korunmuş eşya ve mobilya zamanla antika değeri kazabilir.
Bu antika'lar resim ya da heykel gibi sanat eserleri veya çeşitli bakır ev eşyaları ve dekoratif eşyalar olabilir. Bazı kişiler sadece güzel bulduğu eşyaları toplarken bazıları ise sonradan değerleneceğini bildikleri için çeşitli koleksiyonlar oluştururlar. Aradan geçen zamanla birlikte oluşturulan koleksiyon parçaları birer antika özelliği kazanır.
Antikalar ender bulundukları için değerlidir.

Ana sayfa
Antika Çay Takımı

Antika Eşya Dönemleri

Antika eşyalar üretildikleri yer ve zamana göre adlandırılabilir.
Bir İngiliz antika mobilyası Kral George ya da Kraliçe Victoria dönemlerinde yapıldığı için o kişilerin adı ve dönemi ile birlikte adlandıralabilir. Bir Fransız antikası XV. Louis ya da Napolyon dönemiyle birlikte anılabilir. 12. yüzyıl Anadolu Selçuklu rahlesi yapıldığı dönem 16. yüzyıl İznik çinisi yapıldığı yerden dolayı özel değer taşır. Bir eşyanın ya da mobilyanın antika sayılabilmesi için üretildiği yerin ve zamanın kanıtlanması gerekir.
Bir çok antika eşya'da hangi imalathanede yapıldığını ve hangi ustanın elinden çıktığını belirten bir işaret bulunur ve bu durumda eşyanın antika olduğu şüphe götürmez. Üzerinde herhangi işaret bulunmayan antika'nın nerede ve ne zaman yapıldığını ise antika expertizleri kolayca anlayabilir

Ana sayfa
Beykoz Cam İşleri Alan Yer

Antika Objeler

Antikalar ile ilgilenen kolleksiyoncuların en çok ilgi göstererek topladıklar antika eşya türleri şunlardır.
Antika özelliği taşıyan cam eşyalar, antika saatler, çeşitli antika metal eşyalar, antika özelliği taşıyan mobilya, eski seramik ve porselen eşyalar, el halısı ve kilimler, Eski gümüş eşyalar, sim ve nakış işlemeli bezler, işlemeli kadife bezler, eski yatak örtüleri, geçmişten günümüze ulaşan antika bakır eşyalar, metal ve ahşap avizeler, değerli antika tablolar, eski resimler, eski kartpostallar, efemeralar, değerli pul, eski paralar, antika radyo'lar, telefon, eski daktilo, eski mekanik eşya, el yazması kitaplar, eski çizgi romanlar, taş plak'lar, eski plak ve pikaplar, askeri kıyafetler, antika kılıç, kama, eski madalya ve nişanlar, çeşitli osmanlı belgeleri, beratlar, El Yazması Kuran-ı Kerim'ler bu tip antika eşyalar obje tanımına girer.

Ana sayfa
Antika Saat Alan Yerler

Antika Ekspertiz

Bütün bu antika objelerin tanımının yapılması ve bir değer biçilmesi için antika expertizi yapan uzman kişiler ve antika konusunda uzmanlaşmış antika expertiz şirketleri tarafından yapılır.
100 yıl ve üzerindeki antika eşya, antika mobilya ve antika obje'lerin yurtdışına çıkarılması devlet tarafından yurt dışına çıkışı yasaklanmış tarihi eşya sınıfına girer.
Toprakaltında bulunan tüm tarihi eserler müzelerden alınan koleksiyoner defterlerine işlenerek koleksiyon toplayıcıları tarafından özel koruma altına alınabilir. Özel yapılan kazılarda ya da rastgele toprak altında bulunan ve tarihi nitelik taşıyan antika eşya, tarihi sikkeler, toprak ya da kilden yapılmış çömlekler, tarihi nitelik taşıyan cam eşyalar için ve bu kapsam içine giren eşyaları bulan kişilerin en yakında bulunan müzeye haber vermesi yasal açıdan gerekmektedir.

Ana sayfa
Antika telefon Alan Yerler

Antika Telefonlar

Antika Obje'lerinizi Antika Eşya Alan Yer garantisi ile yerinizde değerinde ve nakit ödeme yaparak satın alıyoruz.

Ana sayfa
Osmanlı Cam Eşya Alan Yerler

Osmanlı Cam Eşyaları

Osmanlı Cam eşya'larınızı Antika Eşya Alan Yer garantisi ile yerinizde değerinde ve nakit ödeme yaparak satın alıyoruz.

Ana sayfa
Osmanlı Askeri Eşyaları Alan Yerler

Osmanlı Askeri Eşyaları

Osmanlı Askeri Eşyaları'nızı Antika Eşya Alan Yer garantisi ile yerinizde değerinde ve nakit ödeme yaparak satın alıyoruz.

Ana sayfa
Antika Biblo Alan Yerler

Antika Biblo

Antika Biblo'larınızı Antika Eşya Alan Yer garantisi ile yerinizde değerinde ve nakit ödeme yaparak satın alıyoruz.

Ana sayfa

 

Antika Obje'lerinizi satmadan önce bizden fiyat teklifi almayı unutmayın !