Her Türlü Antika Eşya'nızı Yerinde ve Değerinde Nakit Alıyoruz

istanbul'un her yerinden komple eski eşyalarınız değerinde alınır
eski kitap, plak, obje, gümüş ve saat'leriniz alınır

Antika Mobilya Alan Yer

Olarak her türlü Antika Eşya'nızı adresinizden değerinde ve nakit olarak alıyoruz.

Satmayı düşündüğünüz Antika Eşya'larınızın whats App yoluyla bize resimlerini yollayarak ücretsiz olarak fiyatını öğrenebilirsiniz

Antika Eşya Alan Yer size Antika sektöründeki uzun tecrübesi ile gerçek fiyat garantisini veriyor.

Sitemiz üzerinden bizi takip ederek bilgi alabilirsiniz Antika Eşya Alan Yer olarak gerçek fiyat garantisi vermekteyiz.

Antika Berjer Koltuk Alan Yerler

Antika Berjer Koltuk

Adından rahatlıkla anlaşılabileceği gibi Fransız kökenli bir mobilya olan berjerin orijinal yazılışı ise “bergere” şeklindedir. Tek kişilik bir koltuk olması ise diğer koltuk'lardan ayrılan temel özelliğidir. Arkalığı ve iki yanında kolçak bulunan berjer oldukça rahat bir koltuk türüdür.

Ana sayfa
Antika Sehpa Alan Yerler

Antika Sehpa

Sehpa'lar günlük hayatımızda oldukça kullandığımız üzerlerine ihtiyaç doğrultusunda veya dekor amaçlı eşyalar koyduğumuz ayaklı masalardır. Tasarım ve kullanım amacına göre ebatları ve kullanıldığı malzeme değişiklik göstermektedir.

Ana sayfa
Antika Yatak Odası Alan Yerler

Antika Yatak Odası

Yatak odası mobilyası'nı yatak, gardırop, komodin, şifonyer, tuvalet aynası ve aydınlatma ögeleri oluşturur. Birçok doğu kökenli kültürde yer yatağı kullanımı yaygındır. Geçmiş dönemlerde bu tip takımlarda ahşap olarak masif ağaç yapılırdı kullanılırdı.

Ana sayfa
Antika Yemek Odası Alan Yerler

Antika Yemek Odası

Antika Yemek odası takımları günümüzde olduğu gibi geçmiş dönemlerde de evde oturanların beraber yemek yedikleri eşya gruplarıydı. Bu grup eşyalar günümüzdeki eşya takımlarına göre biraz daha büyük olurlardı

Ana sayfa
Antika Oturma Odası Alan Yerler

Antika Oturma Odası

Antika Otuma odası takımları isminde de anlaşıldığı gibi geçmiş dönemlerde gün sonunda dinlenme aile fertleri ile toplanma amaçlı kullanılan odalarda oturma gruplarına verilen isimdir. Antika özelliğindeki oturma odası takımlarınız değerinde alınır.

Ana sayfa
Antika Koltuk Takımı Alan Yerler

Antika Koltuk Takımı

Koltuk takımları genelde 1 adet 3 kişilik, 1 adet 2 kişilik, 2 adet tek kişilik koltuktan oluşur. toplam 4 parçadır. Antika Eşyacı olarak Antika özelliğindeki koltuk takımları'nız ya da antika antika koltuklar'ınızı yerinizde ve değerinde nakit alıyoruz.

Ana sayfa
Antika Büfe Konsol Alan Yerler

Antika Büfe Konsol

Antika konsol'lar ya da antika büfe'ler eskiden bu günde olduğu gibi evlerin salon veya oturma odalarında bulunurdu bu eşyaların içerisinde günlük kullanılan porselen takımlar masa örtüleri gibi ortada görünmesi istenmeyen gündelik eşyalar konulurdu.

Ana sayfa
Antika Gümüşlük Alan Yerler

Antika Gümüşlük

İsminde de anlaşılacağı gibi gümüşlük'ler oturma odalarında mobilya takımının bir parçası olarak yer alan bir mobilyadır. Gümüşlüklerin içerisinde evin gümüş takımları yada değerli porselen eşyaları sergilenmek amacı için kullanılırdı.

Ana sayfa
Antika Eşya Alan Yer

Antika Eşya Nedir

Antika maddi değeri olan eski taşınabilir eşya demektir. Bir eşyanın ya da sanat yapıtının antika sayılabilmesi için yaşlı olmasının yanında nadir özellikte olması gereekir. Ancak her eski eşya da antika sayılmaz.
Antikalar ünlü bir kişiye ya da belli bir tarihsel döneme ait olabilir. Yalnızca iyi korunmuş eşya da zamanla antika değeri kazabilir. Bunlar resim ya da heykel gibi sanat yapıtları mobilya ya da kap kacak gibi ev eşyası olabilir. Bazı insanlar yalnızca güzel buldukları bazıları ise sonradan değerleneceğini bildikleri için koleksiyonlar oluştururlar
Aradan uzun zamanın geçmesiyle bu koleksiyonun parçaları birer antika özelliği kazanır. Antikalar ender bulundukları için değerlidir.

Ana sayfa
Antika Eşya Alan Yerler

Dönem Antikaları

Antikalar yapıldıkları yer ve zamana göre adlandırılabilir. Bir İngiliz antikası Kral George ya da Kraliçe Victoria dönemlerinde yapıldığı için onların adıyla anılabilir. Bir Fransız antikası XV. Louis ya da Napolyon dönemiyle ilişkilendirilebilir. 12. yüzyıl Anadolu Selçuklu rahlesi yapıldığı dönem 16. yüzyıl İznik çinişşçisi yapıldığı yerden dolayı özel değer taşır.
Bir eşyanın antika sayılabilmesi için yapıldığı yer, zamanın kanıtlanması gerekir. Pek çok eşyada nerede yapıldığını ve hangi ustanın elinden olduğunu belirten bir işaret bulunur bu da eşyanın antika'lığı kanıtlar. Antikalar'ın nerede ve ne zaman yapıldığını uzmanlar malzemesine ve yapımındaki işçilikten anlayabilirler.

Ana sayfa
Antikacilar

Antika Eşya Bakımı

Evinizde veya iş yerinizde kullanabileceğiniz antika eşya'ları hepsinden önce bir bakımdan geçirmeniz gerekir. Bakımsız antika eşyalar süs eşyasından çok atılacaklar listesine daha yakın halde görünürler. O neden ile eşyalarınız için bir bakım safhasına gerek vardır. Antika eşya'ları temizlerken ve bakımını yaparken muhakkak kimyevi madde ve çok sert bir temizlik bezi / süngeri kullanmamak gerekmektedir. Bu malzemeler antika'nın değerini azaltır. Antika eşya'nın yüzeyinde gereksiz bir matlaşmaya ve renk değişimine neden olur. Antikalar'ınızın temizliğini olabildiği miktardai olabildiği ölçüde doğal ayrıca saf suyla yapmak gerekmektedir.

Ana sayfa
Antikacı

Antika Kategorisi Eşyalar

Antika toplayanların en çok topladığı eşyalar arasında Cam eşyalar, saatler, metal eşya, mobilya, seramik ve porselen eşya, halı ve kilim, Eski gümüş, antika mobilyalar, işlemeli bez, kadife bezler, yatak örtüleri, bakır eşya, avizeler, tablolar, resimler, kartpostallar, efemeralar, pul, eski paralar, radyo, telefon, daktilo, eski mekanik eşya, el yazması kitaplar, eski çizgi romanlar, taş plak, eski plak ve pikaplar, askeri kıyafetler, kılıç, kama, eski madalya ve nişanlar'dır.
Antika objeler'in ekspertizi için müzelerden ve ekspertiz şirketleri tarafından yapılır.
Antika eşyacılar olarak bütün antika eşya'larınızı yerinizde ve değerinde nakit alıyoruz.

Ana sayfa

 

Her Türlü Antika Mobilya ve Eşya'nızı satmadan önce bizden fiyat teklifi almayı unutmayın !